V tujini (predvsem Ameriki) se je znotraj novinarstva na področju turizma začel pojavljati nov buzzword, in sicer »armchair travel«.
Imam 20 minut in želim iti daleč, daleč stran.
Condé Nast Traveler
Condé Nast Traveler je svetovno znan lifestyle časopis o potovanjih. Svoje bralce nagovarjajo, da potujejo in raziskujejo, ne da bi morali ob tem zapustiti svoj dom. Ne gre sicer za isti način potovanja kot v realnem svetu, lahko pa se mu zelo približamo. Svet lahko spoznavamo tudi preko branja, gledanja videov, poslušanja pristne lokalne glasbe, virtualnega raziskovanja muzejev, ali pa npr. preko kuhanja jedi, ki nas spominjajo na druge destinacije.
Ogledate si lahko opere, spoznavate umetnost in kulture sveta, svoje otroke pa lahko npr. odpeljete na live virtualne oglede akvariuma New England.
The Telegraph
The Telegraph vabi svoje bralce, da si v teh negotovih časih privoščijo armchair travel in tako vsaj v svojih mislih odpotujejo v sproščujoče drugačno okolje (izven štirih sten svojega doma). Znotraj tega izpostavljajo seznam 50 hotelov z najlepšimi razgledi.
Smithsonian Magazine
Smithsonian Magazine pokriva predvsem področja znanosti, zgodovine, umetnosti, popularne kulture in inovacij, ki se raziskujejo znotraj Smithsonian Institution. Znotraj svoje spletne različice so vzpostavili podstran, ki ponuja možnosti armchair potovanj – izkušnje virtualne realnosti, digitalnih razstav in knjig.
Fathom
Portal Fathom, ki raziskuje najboljše hotele, restavracije, kulturne znamenitosti in ljud, ravno tako ponuja listing doživetij za armchair travel in jih umešča znotraj kategorije »TRAVEL AT HOME«. Ponuja npr. seznam 15 najboljših dokumentarcev o potovanjih na Netflixu, 10 nasvetov za zabvao z otroki doma, 18 receptov iz celega sveta, ipd.
Viri:
https://www.cntraveler.com/story/the-ultimate-guide-to-armchair-travel
https://www.telegraph.co.uk/travel/hotels/galleries/hotel-rooms-with-amazing-views/
https://www.smithsonianmag.com/travel/virtual-travel-180974440/
https://fathomaway.com/Armchair%20Travel/
Napiši komentar